Pimaş Tıkanıklığı Açma

  Pimaş Tıkanıklığı Açma

  Pimaş, banyo, mutfak, tuvalet, lavabolardan giden atık suyu ana hatta taşıyan PVC borulardır. Tıkandıklarında giderlerden kötü koku gelmeye başlar. Tıkanıklığın derecesi arttıkça da sular giderlerden geri gelmeye başlar. Pimaş tıkanıkları fark edildikleri anda, uzman kişilerden destek almak gerekir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, herhangi bir kırıp dökme, tadilat gibi işlemler olmadan pimaş borularındaki tıkanıklık dakikalar içerisinde giderilmektedir. Pimaş boruları hem mutfak hem banyoda var olduğundan bu borulardaki tıkanıklık her iki alanda da kendini gösterebilir. Bu borulardaki tıkanıklık atık suyun giderden geri gelmesi ve giderden kötü koku yayılması ile kendini gösterdiğinden ev ve iş yerleri için oldukça sağlıksız ve hoş olmayan bir ortamın oluşmasına neden olmaktadır.

  Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri için öncelikle tüm tesisatı açmak yerine tıkanan bölgeyi termal kamera ile aramak gerekir. Bu makineler boru içlerini görüntülemek için kullanılır ve kesin sonuç verirler. Yeri belirlenen tıkanıklığın giderilmesi için tazyikli su kullanılabildiği gibi aynı zamanda ulaşılması kolay olan yerler için kirler el ile de alınabilir. Bu sayede tesisatın yeniden sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır.

  Eğer bu duruma uzun zaman müdahale edilmezse o zaman sorun çok daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Bu sebeple bu konuda her zaman uzman kişilerden ve hızlı bir şekilde yardım almak gerekir. Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri için her zaman için en doğru tekniklerin kullanıldığından emin olmak gerekir. Hemen hemen her platformda bu konu ile alakalı olarak siz değerli velinimetlerimize mutlaka işinin hakkını veren ve bu alanda profesyonel olan bizlerle çalışmalısınız. Nitekim fikri bir olan firmalara baktığınızda önemli konularda mutlaka profesyonel davranarak tüm donanımları ile sürece destek verirler.

  Gelişen teknolojiden tesisat sektörü de nasibini almıştır. Pimaş açma makinaları sayesinde pimaş tıkanıkları kırıp dökme olmadan kısa bir sürede kolaylıkla açılabilmektedir. Önemli olan gerekli teknolojik ekipmanlara ve profesyonel personellere sahip olan tesisat firmasından destek almaktır. Pimaş açma makinası kanal boyunca ilerleyerek tıkanıklığa yol açan etmeni ortadan kaldırarak suyun akış yönünü açmaktadır.

  Pimaş tıkanıkları etkisi giderek artan tıkanıklardır. İlk etapta basit tıkanıklık olarak kendini gösterir. Tıkanıklığın olduğu bölge genellikle pompalama tekniği kullanılarak tekrar açılır. Ancak bu tamamen geçici bir çözümdür. Pompalama tekniği ile açılan kanal kısa bir düre sonra tekrar tıkanarak kullanılmaz hale gelmektedir. Özellikle mutfaklarda tıkanıklığın en önemli sebebi yağladır.

  Yağlar pimaş borusuna yapışarak zaman içerisinde katılaşmaktadır. Katılaşan yağlar suyun akmasını engelleyerek tıkanıklıklara yol açmaktadır. Kanal açma makinası bu yağları parçalayarak direk kanalizasyon sistemine göndermektedir. Ardından basınçlı su ile kalan yağ parçaları da temizlenir. Dahası eğer kafanızda bu tip konular ile alakalı bilgi almak veyahut daha sonra bu konuda konuşmak isterseniz hiç çekinmeden arayabilirsiniz. Firmamız siz değerli müşterilerimizin bu tip konularda bilgi sahibi olmasından yüksünmez, üstelik elinden geleni hepsi ücretsiz olarak aktarır.

  7/24 Servis